Fizjoterapia i rehabilitacja

mgr Agata Rucińska

​Absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Swoje doświadczenie praktyczne i zawodowe zdobyła nie tylko podczas studiów, ale również szkoleń oraz kursów specjalistycznych. Jest certyfikowanym terapeutą metody Kinesiologytaping, Terapii manualnej Cyriax (moduł I, II). Ukończyła również kurs Masażu Głębokiego. Od kilku lat zafascynowana holistycznym podejściem do pacjenta, nadal pogłębia swoją wiedzę w tym temacie uczestnicząc w szkoleniu podyplomowym w poznańskiej Akademii Osteopatii. Jej codzienna praktyka opiera się na indywidualnej pracy z pacjentem w każdym wieku.

PROGRAM AKTYWNI SENIORZY:

Jest to oferta przygotowana dla osób starszych, dbających o zdrowie i dobrą kondycję kierując się przysłowiem ” W zdrowym ciele zdrowy duch” prowadzimy zajęcia grupowe na sprzęcie z oporem hydraulicznym- SDH.

ZESTAW 10 URZĄDZEŃ Z OPOREM HYDRAULICZNYM- SDH

Zestaw 10 wielofunkcyjnych urządzeń z oporem hydraulicznym. Urządzenia z wykorzystaniem oporu hydraulicznego spełniają zadania takie jak: wzmacnianie mięśni brzucha, wzmocnienie mięśni klatki piersiowej, wzmocnienie i stabilizacja obręczy barkowej, wzmocnienie kończyny dolnej, wzmocnienie kończy górnej, wymuszenie prawidłowej postawy ciała, poprawa zakresów ruchu stawu biodrowego, kolanowego, wzmocnienie mięśni grzbietu, wzmocnienie mięśni obręczy biodrowej.

REHABILITACJA KOBIET W CIĄŻY:

W okresie ciąży w organizmie zachodzi wiele naturalnych zmian, które mogą wpłynąć na zdrowie fizyczne i psychiczne kobiety. Dotyczą one między innymi układu hormonalnego, trawiennego oraz narządu ruchu. Powiększający się brzuch, zmiana sylwetki ciała często prowadzi do pojawienia się dolegliwości bólowych oraz złego samopoczucia. Warto jednak sprawić, aby czas oczekiwania na malucha był miło wspominany.

Specjalnie dla przyszłych mam wykonujemy:

  • terapię powięziową
  • terapię tkanek miękkich
  • kinesiotaping
  • ćwiczenia indywidualne
  • gimnastyka ciążowa
  • terapia blizny po cesarskim cięciu