Stomatologia

Czym sie zajmujemy?

Profilaktyka

Jej celem jest zapobieganie chorób jamy ustnej. W naszej praktyce bardzo dużą wagę przykładamy do edukacji, dlatego znajomość z pacjentem rozpoczynamy od profesjonalnego badania lekarskiego, połączonego z instruktażem i ewentualną higienizacją. W tym zakresie oferujemy usuwanie kamienia nazębnego (skaling), osadów miękkich (piaskowanie), lakierowanie zębów (fluoryzacja) lub u młodszych pacjentów, zabezpieczanie bruzd zębów stałych poprzez ich lakowanie.

Stomatologia zachowawcza i estetyczna

To leczenie powstałych ubytków próchnicowych i niepróchnicowych (m. in. pourazowych), z wiernym odwzorowaniem naturalnego kształtu zęba lub poprawiającego jego wygląd, np. poprzez wybielanie lub wymianę istniejących już, nieestetycznych wypełnień.

Endodoncja

To leczenie kanałowe, które wykonujemy z użyciem najnowocześniejszych metod oraz sprzętów, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić je bardzo precyzyjnie i skutecznie.

Protetyka

Pozwala na odbudowę brakujących lub mocno zniszczonych zębów oraz poprawę ich warunków zgryzowych. Nasze prace służą pacjentowi na długie lata i są planowane z dbałością o szczegóły. Wykonujemy wszelkiego rodzaju protezy ruchome (klamrowe i bezklamrowe, w tym elastyczne) oraz uzupełnienia stałe (mosty, korony, licówki).

Chirurgia stomatologiczna

W naszej klinice przyjmuje lekarz specjalista, który na co dzień usuwa najtrudniejsze zęby, m.in. zęby mądrości (ósemki), zatrzymane lub złamane.

Rady "Wróżki Zębuszki"

Z dużą troską podchodzimy do naszych małych pacjentów. W codziennej praktyce spotykamy dorosłych, bojących się stomatologa a przerażających historii z dzieciństwa słyszeliśmy bez liku. Dlatego zachęcamy do jak najwcześniejszych wizyt z dziećmi, by poprzez zabawę oswoić je z lekarzem i wyposażeniem gabinetu. Dla każdego dzielnego pacjenta przewidziane są nagrody.

Przed pierwszą wizytą radzimy:
- wyjaśnić dziecku, na czym polega wizyta u dentysty - znanego mniej się boimy,
- nie używać słów: “nie bój się”, “nie będzie bolało” - to sugeruje, że coś niedobrego może się zdarzyć,
- traktujmy wizytę jak coś zwyczajnego, im większe “wydarzenie” z tego zrobimy, tym bardziej niepewne stanie się dziecko,
- pamiętajmy! Nic na siłę - dzisiejsza stomatologia pozwala wykorzystać takie techniki i urządzenia, by przeprowadzić ewentualne leczenie w sposób łagodny i niestresujący.